Palette CAM/CNC to narzędzie, które konwertuje formatki z projektów na pliki maszynowe. Dysponujemy postprcesorami na 90% maszyn używanych do produkcji mebli.  Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz sterować i posiadać zaawansowaną produkcję. Mamy do zaoferowania wile różnych systemów od funkcji nutowania, wiercenia poprzez frezowanie. Podczas obróbki dwóch stron formatki masz możliwość zatrzymania i ponownego rozruchu maszyny na drugiej stronie formatki. Wszystkie postprocesory są skonfigurowane według preferencji produkcyjnych danej firm. Dany użytkownik ma również możliwość zmiany ustawień postprocesora aby działał indywidualnie.

Konwersja Palette CAM CNC

Na podstawie eksportowanego pliku z PaletteCAD, postprocesor tworzy pliki CNC, które są kompatybilne z zainstalowanym oprogramowaniem na centrach obróbczych. W przypadku tanich rozwiązań kiedy to centrum nie posiada funkcji do optymalizacji, mamy połączenie komputerów sieciowo z centrum.

Najważniejszym wyznacznikiem działania systemu PaletteCAD jest oprogramowanie, które odpowiedzialne jest za bezpośrednią produkcję. Programami które to przygotują są między innymi: WOOD FLASH, WOOD WOP, VCarve, TpaEDIT, UCanCam, ArtCAM oraz AlphaCAM.

Po wykonaniu konwersji z pliku CAD na CAM zaprojektowane w CAD obróbki widoczne będą w CAM i przygotowane do produkcji.  Aby moduł CAM działał prawidłowo należy przygotować odpowiednio i dopasować oprogramowanie oraz centrum obróbcze.

Wykonuje się to tylko raz, podczas instalacji systemu.

Produkcja za pomocą Palette CAM CNC

W czasie produkcji najważniejszy jest czas. Aby nie tracić go wiele należy uprościć najbardziej procesy produkcyjne. Mamy do wyboru wiele ułatwień oraz konfiguracji, która usprawni pracę.

Mamy tutaj bardzo fajne usprawnienie które na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego uruchamia program obróbczy. Operator dzięki temu nie musi szukać programu CNC w swoim magazynku lecz wystarczy że zeskanuje przygotowaną etykietę już w centrum formatek. Dzięki temu od razu rozpoczyna pracę.

Kolejna opcją jest numerowanie formatek już podczas projektowania w PaletteCAD w menadżerze płyt. Przypisujemy dzięki temu indywidualną nazwę do każdej z formatek, która pozostanie z nią od początku do samego końca procesu produkcyjnego oraz montażowego.

Projekt wtedy robi się przejrzysty oraz wszelkie formatki mamy posegregowane oraz przypisane.